9.august (nedeľa), letisko Trenčín

POWER FEST – DRAG WARS SK vs.HU

2.kolo Slovenského šprintérskeho šampionátu 2020/MSR/SMF
3.kolo maďarského šampionátu Dragracing.hu

Šprinty áut a motocyklov na 402 metrov
V-Max 1km – súťaž o najvyššiu rýchlosť
MotoTV show – celodenná motokaskadérska show 3 stunt riderov
Show & Shine Slovakia – zraz a stylingová súťaž upravených a vzácnych áut
Audio Cup Slovakia – meranie dB audio sústav a výfukov

Program šprinty:      
8.00 : otvorenie brán
od 8.00 : registrácia štartujúcich
od 9.00 : merané kvalifikácie
12.00 : ukončenie registrácie pre autá aj motocykle
13.00 – 13.30: finálové jazdy – motocykle
13.45 : vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien – motocykle
14.00 : súťaž merania rýchlosti na 1km
16.30 : finálové jazdy – autá + Superfinále
18.00 : vyhlásenie víťazov a odovzdávanie cien – autá

Vstupné:
10€ /osoba, deti do 5 rokov (kartička zdrav.poistenia) zdarma
Štartovné:
pre držiteľov celoročnej licencie SAMŠ 5€/vozidlo, pre ostatných jazdcov 10€, „VIP“ štartovné 20€ – 5x uprednostnená jazda, limit pre max 20 pretekárov
Štartovné V-Max 1km: 10€ – limit 20 pretekárov (iba street autá nad 300hp, rýchlostný index „E“ pneumatík v závislosti od výkonu od V až Y)
Časomiera: profesionálna šprintérska časomiera Dragracing.hu s automatizovaným štartovacím zariadením, veľkoplošnými displejmi a výstupom „timeslip“ po každej jazde

Dôležité pokyny – šprinty:
– prihlášky sa odovzdávajú na mieste, nie je ich potrebné dopredu zasielať
– na preberanie vozidiel sa dostaví šofér s vodičským oprávnením a v prípade vozidiel kategórie Street s veľkým technickým preukazom
– maximálny počet pretekárov (auto + moto) je 160
– jazdci Autá Profi povinný dlhý rukáv, dlhé nohavice a prilba

Program Show & Shine:
9:00 – 12:00: Registrácia účastníkov
11:00 – 16:00: Show & Shine na plachte
11:00 – 16:00: Hodnotenie áut porotcami
16:30: Vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie cien

Nariadenia Covid-19:
– Limit max.1000 divákov v danom okamihu
– Účastníci podujatia sú povinní sa v areáli pohybovať s prekrytím dýchacích ciest rúškom, alebo šatkou
– Ak sa u osoby prejavia príznaky akútneho respiračného ochorenia, je potrebné telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára a opustiť miesto hromadného podujatia
– Povinné je dodržiavanie dvojmetrových rozostupov medzi osobami okrem rodinných príslušníkov, partnerov…
– Platí zákaz podávania rúk
– Povinnosť dbať na dezinfekciu rúk – prostriedky prístupné v areáli podujatia

Príjazd:
GPS súradnice vchodu na Ul.Legionárska: 48.877359  18.015218 ( 48°52’38.5″N 18°00’54.8″E )
trasa od ZA – D1:
trasa od BN – OC Laugaricio:

Power fest „DRAG WARS SK vs.CZ“

1.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov

V sobotu 25.júla sa na letisku v Trenčíne odjazdili preteky zaradené do slovenského aj českého národného šprintérskeho kalendára, tiež do majstrovstva Slovenskej motocyklovej federácie, do ktorých sa celkovo zaregistrovalo 165 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Poľska a Rakúska. Kvôli nepriazni počasia sa finálové jazdy áut museli zrušiť – výsledky boli určené na základe kvalifikačných časov, v rámci ktorých sa zrušila povinnosť dvoch absolvovaných jázd.

Výsledky šprintov na 402m:
Autá trieda PROFI:
P1: 1. Pawel Grelich (VW Golf turbo) PL, 2.Kwoczala Sylwester (Fiat Seicento turbo) PL, 3.Michal Lizak (Fiat Seicento turbo) PL
P3: 1.Wojcziech Mucha (Toyota Supra turbo) PL, 2.Tibor Krajči (Audi S6 turbo) SK, 3.Viktor Bramlik (Audi TT RS) CZ
P4: 1.Bartosz Nowak (Pontiac Grand Prix) PL, 2. Monika Weisová (Honda Civic) SK, 3.Tomáš Vetor (Honda Civic) SK
P5: 1.Braňo Hudeček (VW Golf TDi 4×4) SK, 2.Tomáš Klein (Pontiac Fiero TDi) CZ, 3. Peter Laš (Škoda Fabia 4×4 TDi) SK

Autá trieda STREET:
S0: 1.Igor Šťavina (Škoda 120) SK, 2.Peter Valent (Škoda 120) SK, 3.Dalibor Hutník (Škoda 110R) SK
S1: 1.Lukáš Jíša (Honda Civic) CZ, 2.Ladislav Egyed (Honda Civic) SK, 3.Marián Jaroš (Honda Civic) SK
S2: 1.Michal Kudláč (Honda Civic turbo) SK, 2.Kamil Martinček (BMW 330) SK, 3.Juraj Lokšík (Honda CRX) CZ
S3: 1.Rudolf Nowák (Fiat Coupe) CZ, 2. Maroš Gonda (Alfa Romeo 4C) SK, 3.Damian Daga (Seat Leon Cupra) PL
S4: 1.Ivan Šoltýs (Porsche GT2 RS) SK, 2. Adrián Suja (Audi RS3) SK, 3.Elzbieta Szczyrbowska (BMW 3 turbo) PL
S5: 1. Zsolt Jóba (Nissan GTR) SK, 2.Ondrej Vasičák (Porsche 911 turbo) SK, 3. Ivan Šoltýs (BMW M5) SK
S6: 1. Branislav Hudeček (VW Golf TDi) SK, 2.Jiří Jaňour (VW Lupo TDi) CZ, 3.Tomáš Sedláček (VW Bora) CZ
S7: 1. Adrián Suja (BMW 750d) SK, 2. Michal Gécy (Leon TDi nitro) SK, 3. Ján Koščák (BMW X5) SK

MOTOCYKLE:
M1: 1.Petr Novák (Yamaha R6) CZ, 2. Peter Kočiš (Kawasaki) SK, 3.Jiří Kafka (Kawasaki) CZ
M2: 1. Ján Seko (GSX-R 750) SK, 2. Ladislav Litavský (Honda) SK, 3.Zdenko Zajac (Honda) SK
M3: 1.Radovan Mačai (Kawasaki ZX10R) SK, 2. Dávid Németh (Yamaha R1) SK, 3.Jaroslav Špaček (GSX-R 1000) CZ
M4: 1.Peter Baráth (Suzuki GSX-R) SK, 2.Anna Bak PL
M5: 1.Peter Seebacher (BMW S1000 RR nitro) AUT, 2. Stano Poživenec (Hayabusa turbo) SK, 3. Miloš Bernátek (Suzuki 1300) CZ

Najlepšie časy na 402m:
Autá: Zsolt Jóba (1000hp Nissan GTR) 9,494@248km/h
Motocykle: Stano Poživenec (Hayabusa turbo)  8,385@280km/h

V-Max 1km:
1. Zsolt Jóba (Nissan GTR) 308km/h, 2. Ivan Šoltýs (Porsche GT2 RS) 288km/h, 3. Adrián Suja (Audi RS3) 263km/h

Pokračujeme 9.augusta opäť na letisku v Trenčíne spoločným slovensko-maďarským majstrákom

Koncoročné vyhlásenie výsledkov Slovenského šprintérskeho šampionátu 2019

sobota 26. október 2019 od 18.00

Tančiareň a pivovar Franz, Lučenec

Slávnostné odovzdanie trofejí jazdcom tried Autá Profi, Autá Street a Motocykle, umiestneným na prvý troch priečkach kategórií šampionátu SŠA (jazdci s celoročnou licenciou SAMŠ a jazdci bez licencie), sa uskutoční v sobotu 26.10 o 18.00 v Pivovare Franz. Pre jazdcov a ich doprovod bude pripravená večera a zabezpečený bezplatný nocľah pre 2 osoby (podmienené potvrdením prenocovania) v Hoteli Pelikán Lučenec. Po vyhlásení výsledkov sa uskutoční rozprava o zmenách pravidiel na sezónu 2020 a after party formou uzavretej spoločnosti.

Zoznam ocenených pretekárov:
Autá trieda PROFI:

P1: 1. Milan Šovčík, 2. Roman Luptovský, 3. Patrik Mihalčíny
P2: 1. Tomáš Polonec, 2. Boris Papaj
P3: 1. Martin Prokop, 2. Rudolf Nowák, 3. Erik Frgal
P4: 1. Monika Weisová, 2. Rado Nemček, 3. Mário Polák
P5: 1. Braňo Hudeček, 2. Hegyi Béla, 3. Tomáš Maceják

Autá trieda STREET:
S0: 1. Tomáš Drexler, 2. Andrej Rýs, 3. Dalibor Hutník
S1: 1. Gabriel Diškant, 2. Juraj Holečko, 3. Michaela Depešová
S2: 1. Viliam Hospodár
S3: 1. Rudolf Nowák, 2. Sven Vitáloš, 3. Marek Filkus
S4: 1. Martin Krajči, 2. Adrián Suja, 3. Peter Čižmárik
S5: 1. Ján Banas, 2. Zsolt Jóba, 3. Denis Suja
S6: 1. Branislav Hudeček, 2. Tomáš Ľupták, 3. Tomáš Vavro
S7: 1. Andrej Košarišťan, 2. Peter Šedivý, 3. Nenad Veljkovič Mayer

Absolútni víťaz AUTÁ:
1. Tomáš Polonec, 2. Zsolt Jóba, 3. Ján Banas

MOTOCYKLE:
M1: 1. Zuzana Havranová, 2. Danka Vašková
M2: 1. Ondrej Cerovský, 2. Ján Seko, 3. Stanislav Plachý
M3: 1. Radovan Mačai, 2. Viliam Pető, 3. Július Vágó
M4: 1. Štefan Szabó, 2. Peter Baráth, 3. Ondrej Cerovský
M5: 1. Peter Herc, 2. Stano Poživenec, 3. Peter Sebacher

V kategóriách, kde sú len jeden alebo dvaja ocenení, ostatní pretekári nebodovali na min.3 závodoch.

Národné rekordy sa v r.2019 nevylepšili:
Národný rekord Autá Profi 402m: Jozef Minárik (Impala V8 biturbo) 8,252@258 km/h
Národný rekord Autá Street 402m: Erik Fehér (Nissan Skyline) 9,774@234km/h
Národný rekord Motocykle 402m: Stanislav Poživenec (Hayabusa turbo) 7,940@298km/h

adresa dejiskawww.tanciarenapivovar.sk/contact
adresa hotela: www.hotelpelikan.sk/kontakt

Power fest „DRAG WARS SK vs.CZ“ 2019

24. august 2019

Letisko Trenčín

5.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov

V sobotu 24.augusta sa na letisku v Trenčíne odjazdili preteky zaradené do slovenského aj českého národného šprintérskeho kalendára, tiež do majstrovstva Slovenskej motocyklovej federácie, do ktorých sa celkovo zaregistrovalo 133 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska a Rakúska.

Výsledky šprintov na 402m:
Autá trieda PROFI:
P1: 1.Dawid Lamik (Opel Corsa turbo) PL, 2.Pawel Grelich (VW Golf turbo) PL, 3.Milan Šovčík (Honda Civic turbo) SK
P2: 1.Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) SK, 2.Peter Gaľ (Nissan 200SX) SK, 3.Mário Jankech (Nissan 200SX) SK
P3: 1.Erik Frgal (BMW E36 turbo) SK, 2.Elžbieta Szczyrbowska (BMW E46 turbo) PL, 3.Rudolf Nowák (Audi S4) CZ
P4: 1.Rado Nemček (Smart Kawasaki) SK, 2. Monika Weisová (Honda Civic) SK, 3.Simon Vitáloš (VW Golf) SK
P5: 1.Hegyi Béla (VW Golf TDi) HU, 2.Jiří Mazák (VW Golf TDi) CZ, 3. Tomáš Maceják (Seat Leon TDi) SK

Autá trieda STREET:
S0: 1.Tomáš Drexler (Š. Favorit) CZ, 2.Dalibor Hutník (Škoda 110R) SK, 3. Andrej Rýs (Š.Rapid) SK
S1: 1.Gabriel Diškant (Honda Civic) SK, 2.Marián Jaroš (Honda Civic) SK, 3.Juraj Holečko (Seat Ibiza) SK
S2: 1.Stanislav Šimiček (Hyundai Genesis) CZ, 2.Kamil Martinček (BMW 330) SK, 3.Samuel Chupáč (BMW 330) SK
S3: 1.Rudolf Nowák (Fiat Coupe) CZ, 2. Sven Vitáloš (Toyota MR2 turbo) SK, 3.Marek Filkus (VW Golf R) SK
S4: 1.Martin Krajči (Audi S6) SK, 2.Peter Čižmárik (Porsche 911 GTS) PL, 3.Adrián Suja (Ferrari 488 GTB) SK
S5: 1.Ján Banas (Nissan GTR) SK, 2.Zsolt Jóba (Nissan GTR) SK, 3.Denis Suja (Nissan GTR) SK
S6: 1.Tomáš Lupták (Seat Leon TDi) SK, 2.Branislav Hudeček (VW Golf TDi) SK, 3.Gustáv Loška (Seat Ibiza TDi) SK
S7: 1.Nikola Kalinová (Audi S7) CZ, 2.Nenad Veljkovič (BMW 530d) AUT, 3.Andrej Košarišťan (Seat Leon TDi) SK

Superfinal Autá:
1. Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) SK, 2. Dawid Lamik (Opel Corsa turbo) PL, 3.Jiří Pergl (Nissan GTR) CZ

MOTOCYKLE:
M1: 1.Petr Novák (Yamaha R6) CZ, 2.Zuzana Havranová (Yamaha R6) SK, 3.Peter Kočiš (Kawasaki) SK
M2: 1.Ondrej Cerovský (GSX-R 750) SK, 2.Ján Seko (GSX-R 750) SK, 3.Stanislav Plachý (GSX-R 750) SK
M3: 1.Radovan Mačai (Yamaha R1) SK, 2.Jaroslav Špaček (GSX-R 1000) CZ, 3. Viliam Peto (GSX-R1000) SK
M4: 1.Štefan Szabó (Kawasaki ZX14R) SK, 2.Ondrej Cerovský (Kawasaki ZX10R) SK, 3.Peter Baráth (Suzuki GSX-R) SK
M5: 1.Peter Seebacher (BMW S1000 RR) AUT, 2.Peter Herc (GSX-R 1000) SK, 3. Stano Poživenec (Hayabusa turbo) SK

Najlepšie časy na 402m:
Autá: Jiří Pergl (1300hp Nissan GTR AMS) 9,177@254km/h
Motocykle: Peter Herc (Suzuki GSX-R 1000 nitro) 8,492@273km/h

výsledky:

Teatro POWER FEST „Drag Wars SK vs.HU“ 2019

6. júl 2019

Letisko Boľkovce

Štvrtý závod Majstrovstiev Slovenskej republiky zaradený aj do maďarského kalendára a tiež do seriálu Slovenskej motocyklovej federácie prilákal 142 šprintérov z piatich krajín a odjazdilo sa celkovo 502 meraných duelov.

Výsledky šprintov na 201m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P1: Milan Šovčík (Honda Civic turbo) Slovensko
P2: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Slovensko
P3: Pató László (Volvo S60R) Maďarsko
P4: Viktor Pastierovič (Škoda 130LR) Slovensko
P5: Branislav Hudeček (VW Golf) Slovensko

Autá trieda STREET:
S0: Tomáš Drexler (Škoda Favorit) Česká republika
S1: Gabriel Diškant (Honda Civic) Slovensko
S2: Viliam Hospodár (Fiat Punto turbo) Slovensko
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe turbo) Česká republika
S4: Peter Čižmárik (Porsche 911 GTS) Slovensko
S5: Ján Banas (Nissan GTR) Slovensko
S6: Branislav Hudeček (VW Golf) Slovensko
S7: Szilárd Ujvári (BMW 335d) Maďarsko

Absolútni víťazi:
1. Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) Slovensko
2. Pató László (Volvo S60R) Maďarsko
3. Ján Banas (Nissan GTR) Slovensko

MOTOCYKLE:
M1: Zuzana Havranová (Yamaha R6) Slovensko
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R) Slovensko
M3: Július Vágó (Suzuki GSX-R) Slovensko
M4: Štefan Szabó (Kawasaki ZX14R) Slovensko
M5: Štefan Pomšár (Hayabusa) Slovensko

Najlepší absolútny čas 6,219 sekundy pri rýchlosti 190km/h spomedzi áut zajazdil rakúsky pretekár Arthur Kratochwill na dragstri Chevrolet El Camino s 10,4-litrovým big blockom o výkone cez 1000 konských síl.
V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal Peter Herc na preplňovanom drag špeciáli Suzuki GSX-R, ktorý zdolal trať v čase 5,867 s. a dosiahol rýchlosť 205 km/h.

Posledné kolo šampionátu sa odjazdí 24.augusta na letisku v Trenčíne.

Komplet výsledky:

TUNING SPEED SHOW 2019

18. máj 2019

Letisko Trenčín

Výsledky 3.kola MSR šprintov na 402m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P1: Roman Luptovský (VW Golf turbo)
P2: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo)
P3: Martin Prokop (BMW Z3 turbo)
P4: Krzysztof Puszek (Suzuki Alto)
P5: Branislav Hudeček (Golf II 4×4)

Autá trieda STREET:
S0: Tomáš Drexler (Škoda Favorit)
S1: Gabriel Diškant (Honda Civic)
S2: Kamil Martinček (BMW)
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe)
S4: Adrián Suja (McLaren 720S)
S5: Zsolt Jóba (Nissan GTR)
S6: Radek Nevidal (VW Polo)
S7: Peter Šedivý (Alfa Romeo)

Absolútni víťazi:
1. Zsolt Jóba (Nissan GTR)
2. Ivan Šoltýs (Porsche GT2 RS)
3. Ondrej Vasičák (BMW M5)

MOTOCYKLE:
M1: Zuzana Havranová (Yamaha R6)
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750)
M3: Radovan Mačai (Kawasaki ZX10R)
M4: Štefan Szabó (Kawasaki ZX14R)
M5: Stanislav Poživenec (Hayabusa turbo)

Najlepšie netto časy:
Autá: Zsolt Jóba (Nissan GTR) 10,002@217 km/h
Motocykle: Peter Herc (Suzuki GSX-R drag) 8,453@262km/h (Nový národný rekord zajazdený v SR!)

Komplet výsledky ŠPRINTY:

Ďalšie kolo sa odjazdí 6.júla na letisku v Boľkovciach pri Lučenci.

POWER FEST – Drag, Drift & Tuning majáles 2019

1. máj 2019

Slovakia Ring

Druhé preteky sezóny zaradené do oficiálneho kalendára MSR sa konali na cieľovej rovinke nášho okruhu pri Orechovej Potôni a prilákali 165 šprintérov zo Slovenska, Čiech, Maďarska, Rakúska a Ruska. Okrem nadšencov disciplíny drag racing tu mali svoj veľký deň aj milovníci jazdy bokom – usporiadal sa druhý závod seriálu Drifting.hu a v paddocku Slovakia Ringu sa konal zraz a stylingová súťaž Show & Shine Slovakia aj zraz Subaru.

Výsledky šprintov na 201m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá trieda PROFI:
P1: Patrik Mihalčíny (Civic turbo) SR
P2: Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) SR
P3: Rudolf Nowák (Audi S4) ČR
P4: Monika Weisová (Honda Civic) SR
P5: Branislav Hudeček (Golf II 4×4) SR

Autá trieda STREET:
S0: Tomáš Drexler (Škoda Favorit) ČR
S1: Attila Sidó (Honda Civic) SR
S2: Ruslan Abdulin (Porsche) RU
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe Turbo) ČR
S4: Martin Šimočko (VW Golf R) SR
S5: Ján Banas (Nissan GTR) SR
S6: Branislav Hudeček (Golf IV) SR
S7: Nenad Veljkovic (BMW 530) AT

Absolútni víťazi:
1. Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) SR
2. Ján Banas (Nissan GTR) SR
3. Zsolt Jóba (Nissan GTR) SR

MOTOCYKLE:
M1: Šimon Švarba (Yamaha R6) SR
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) SR
M3: Lukáš Hypský (Yamaha R1) SR
M4: Štefan Szabó (Kawasaki ZX13R) SR
M5: Peter Seebacher (BMW S1000RR) AT

Najlepší čas 6,785s. a rýchlosť 183km/h spomedzi áut zajazdil Zsolt Jóba s vozidlom Nissan GTR.
V triede Motocykle cenu za absolútne najlepší čas prevzal rakúsky pretekár Peter Seebacher na preplňovanom drag špeciáli BMW, ktorý zajazdil čas 5,68s. a dosiahol na 201-metrovej trati max. rýchlosť 214km/h.

výsledky drifting:
PRO: 1.Roman Kolesár, BMW M3 E46 turbo (SK), 2.Magyar Tamás, Mercedes (HU), 3.Bócsik Oszkár, BMW E30 V8 turbo (HU), 4.Zángó Zoltán, BMW V8 kompresor (HU)

Výsledky Show & Shine Slovakia:

Výsledky Audio Cup:

Komplet výsledky ŠPRINTY:

Dragracing.hu / Power fest 2019

7. apríl 2019

Kiskunlacháza

1.kolo MSR v šprintoch áut a motocyklov

Prvé kolo šampionátu sa odjazdilo 7.4. na letisku Kiskunlacháza v rámci maďarského majstráku. Jazdci sa mohli registrovať do oboch závodov alebo do jedného z národných kôl – do slovenského sa zapísalo 67 pretekárov. Finálové jazdy v rámci slovenského závodu sa nejazdili, výsledky a bodovanie bolo určené na základe kvalifikačných výsledkov – násobených koeficientom 2, ku ktorým sa prirátali navyše body za časové rekordy.

Výsledky – víťazi kategórií:
Autá trieda PROFI:
P2: Tomáš Polonec (Fiat 127 RWD turbo) SK
P3: Martin Prokop (BMW Z3 turbo) SK
P4: Monika Weisová (Honda Civic) SK
P5: Hegyi Béla (VW Golf) HU

Autá trieda STREET:
S0: Tomáš Drexler (Škoda Favorit) ČR
S1: Juraj Holečko (Seat Ibiza) SK
S2: Viliam Hospodár (Fiat Punto) SK
S3: Rudolf Nowák (Fiat Coupe) ČR
S4: Adrián Suja (McLaren 720S) SK
S5: Erik Fehér (Nissan Skyline) SK
S6: Tomáš Lupták (Seat Leon) SK
S7: Peter Šedivý (Alfa Romeo 156) SK

MOTOCYKLE:
M1: Zuzana Havranová (Yamaha R6) SK
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) SK
M3: Radovan Mačai (Yamaha R1) HU
M4: Štefan Szabó (Kawasaki ZX13R) SK
M5: Stano Poživenec (Hayabusa turbo) SK

Najlepší čas na 402m v rámci jazdcov slovenského závodu:
Autá: Adrián Suja (McLaren 720S) 10,299@229km/h
Motocykle: Stano Poživenec (Hayabusa turbo) 8,493@268km/h

Výsledky:

Druhý závod sezóny 2019 sa odjazdí 1.5. na Slovakia Ringu v rámci podujatia Power fest „Drag, Drift & Tuning majáles“

Slovenský šprintérsky šampionát 2019

Slovenská šprintérska asociácia pozýva všetkých priaznivcov drag racingu na 15.ročník šampionátu v kategóriách: Automobily STREET, Automobily PROFI a Motocykle.

Na sezónu 2019 došlo k drobným zmenám v kategorizácii aj športových predpisoch, týkajúcich sa automobilov. Všetky zmeny oproti predošlému ročníku nájdete v dokumentoch vyznačené červenou farbou.
Predpisy na rok 2019

Najdôležitejšie ZMENY:

– používanie prilby je pre pretekárov kategórie Autá Street povinné iba pri dosiahnutí časových limitov 11s (402m) alebo 7,0s (201m)
– v triede S0 sa navýšila horná hranica kubatúry na 1550ccm
– v kategórii Autá Profi sa zlúčila trieda pre benzínové vozidlá s atmosférickým nasávaním

Naďalej platí:
– celoročná licencia je udeľovaná SAMŠ-om podľa všeobecných podmienok (viac info)
– v priebehu roka bude paralelne vyhodnocovaný šampionát Dragracing (pretekári s a bez celoročnej licencie SAMŠ ) a šampionát MSR (pretekári s celoročnou licenciou SAMŠ)

Napriek zaradeniu pretekov šampionátu do kalendára SAMŠ nevzniká povinnosť testovania športových vozidiel. Celoročná licencia jazdca SAMŠ povinná tiež nie je, na každom preteku sa vydávajú jednodňové licencie. Prihlášky do jednotlivých pretekov naďalej netreba vopred posielať, všetko sa vybaví v mieste konania.

KALENDÁR PRETEKOV MSR 2019:
7.apríl – Kiskunlacháza: Drag racing.hu / Power fest
šprinty na 402m – maďarský + slovenský majstrák
1.máj – Slovakia Ring: Power fest – DRAG, DRIFT & TUNING majáles
šprinty na 201m, medzinárodný pretek v driftingu, zraz jedinečných áut v paddocku, Subaru meeting
18.máj – letisko Trenčín: Tuning Speed Show
šprinty na 402m, tuningový zraz
6.júl – letisko Boľkovce: Power fest – DRAG WARS SK vs.HU
šprinty na 201m, slovenský + maďarský majstrák, MotoTV show, zraz jedinečných áut, MPower meeting
24.august – letisko Trenčín: Power fest – DRAG WARS SK vs.CZ
šprinty na 402m, slovenský + český majstrák, US Car meeting, zraz jedinečných áut

Aj v ročníku 2019 bude časomieru zabezpečovať profesionálne zariadene s tlačeným výstupom po každej jazde, automatizovanou štartovacou signalizáciou a veľkoplošnými displejmi.

Koncoročné vyhlásenie výsledkov Slovenského šprintérskeho šampionátu 2018

27. október 2018 od 18.00

Hotel Pelikán, Lučenec

Slávnostné odovzdanie trofejí jazdcom tried Autá Profi, Autá Street a Motocykle, umiestneným na prvý troch priečkach kategórií šampionátu SŠA (jazdci s celoročnou licenciou SAMŠ a jazdci bez licencie), sa uskutoční v sobotu 27.10 o 18.00 v konferenčnej sále Hotela Pelikán.
Pre jazdcov a ich doprovod bude pripravené občerstvenie a zabezpečený bezplatný nocľah pre 2 osoby (podmienené potvrdením prenocovania). Po vyhlásení výsledkov sa uskutoční rozprava o zmenách pravidiel na sezónu 2019 a after party formou uzavretej spoločnosti v klube LaHabana Cuba, kam bude presun hostí zabezpečený bezplatnou taxislužbou.

Zoznam ocenených pretekárov:
Autá trieda PROFI:

P1: 1. Milan Šovčík, 2. Peter Talajka, 3. Martin Kováč
P2: 1. Roman Kmeť, 2. Tomáš Polonec, 3. Boris Papaj
P3: 1. Martin Prokop, 2. Robert Nagy
P4: 1. Monika Weisová, 2. Gabriel Diškant, 3. Mário Polák
P6: 1. Braňo Hudeček, 2. Martin Ružička, 3. Tomáš Maceják

Autá trieda STREET:
S0: 1. Tomáš Drexler, 2. Andrej Rýs, 3. Igor Šťavina st.
S1: 1. Juraj Holečko, 2. Michaela Depešová, 3. Matúš Bukvay
S2: 1. Michal Kudláč, 2. Ondrej Jančo, 3. Viliam Hospodár
S3: 1. Rudolf Nowák, 2. Sven Vitáloš, 3. Tomáš Trzuba
S4: 1. Peter Čižmárik, 2. Ján Cirbus, 3. Tibor Krajči
S5: 1. Erik Fehér, 2. Ján Banas, 3. Adrian Suja
S6: 1. Tomáš Ľupták, 2. Tomáš Vavro, 3. Branislav Hudeček
S7: 1. Martin Greňo, 2. Peter Šedivý, 3. Nenad Veljkovič Mayer

Absolútni víťaz AUTÁ:
1. Erik Fehér, 2. Roman Kmeť, 3. Ján Banas

MOTOCYKLE:
M1: 1. Michal Zeman, 2. Šimon Švarba, 3. Lukáš Hypský
M2: 1. Ondrej Cerovský, 2. Ján Seko
M3: 1. Radovan Mačai, 2. Viliam Pető, 3. Peter Baráth
M4: 1. Štefan Pomšár, 2. Milan Muczka, 3. Ondrej Cerovský
M5: 1. Stano Poživenec, 2. Peter Herc, 3. Robert Škubla

V kategóriách, kde sú len dvaja ocenení ostatní pretekári nebodovali na min.3 závodoch.

Nové národné rekordy:
Národný rekord Autá Street 402m: Erik Fehér (Nissan Skyline) 9,774s @ 234 km/h
Národný rekord Motocykle 402m: Stanislav Poživenec (Hayabusa turbo) 7,940s @ 298km/h