3D-C PRO POWER FEST

1.9. Slovakia Ring

Výsledky 5. – posledného kola slovenského šprintérskeho šampionátu 2021
Šprinty na 201m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá PROFI:
P1: Ivan Cích (Seat Ibiza turbo) SK
P2: Roman Kmeť (Golf 2 turbo 4×4) SK
P3: Viktor Brumlík (Audi TT RS) CZ
P4: Tibor Eötvös (Š1000MB 2.5VTEC) SK
P5: Ľuboš Čelin (BMW 130xD) SK

Autá STREET:
S0: Igor Šťavina (Škoda 120) SK
S1: Peter Adame (Honda Civic) SK
S2: Rudolf Grešo (Fiat Uno turbo) SK
S3: Roman Luptovský (VW Golf 3 turbo) SK
S4: Denis Suja (VW Golf R) SK
S5: Zsolt Jóba (Nissan GTR) SK
S6: Branislav Hudeček (VW Golf 4 TDi) SK
S7: Adrián Suja (BMW 740d) SK
Škoda street: Romana Jóbová (Superb 2.0TSi 4×4) SK

Absolútni víťazi – Superfinále:
1. Zsolt Jóba (Nissan GTR) SK
2. Ľuboš Čelin (BMW 130xD) SK
3. Matej Farkaš (Audi 90 Quattro) SK

MOTOCYKLE:
M1: Kateřina Dostálová (Suzuki GSX-R 600) CZ
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) SK
M3: Július Vágó (Suzuki GSX-R 1000) SK
M4: Peter Baráth (Suzuki GSX-R) SK  
M5: Peter Seebacher (BMW S1000RR nitro) AUT

Najlepšie časy na 201m:
Autá: Zsolt Jóba (Nissan GTR) 6,181@199km/h
Motocykle: Peter Seebacher (BMW S1000RR nitro) 5,590@216km/h

komplet výsledky:

Slávnostné vyhodnotenie šampionátu sa uskutoční 18.9. v rámci výstavy Power Tuning party pri Bory Mall, Bratislava – VIAC INFO

Výsledky POWER FEST Trenčín vol.2

21.august 2021

Šprinty na 402m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá PROFI:
P1: Ivan Cích (Seat Ibiza turbo) SK
P2: David Novak (Golf R) SK
P3: Jiří Pergl (AMS Nissan GTR Frankenstein) ČR
P4: Tibor Eötvös (Š1000MB 2.5VTEC) SK
P5: Ľuboš Čelin (BMW 130xD) SK

Autá STREET:
S0: Igor Šťavina (Škoda 120) SK
S1: Gabriel Diškant (Honda Civic) SK
S2: Milan Šovčík (Civic turbo) SK
S3: Maroš Gonda (Alfa Romeo 4C) SK
S4: Andrej Košarišťan (Audi TT RS) SK
S5: Ondrej Vasičák (Porsche 911 turbo) SK
S6: Branislav Hudeček (VW Golf 4 TDi) SK
S7: Matthias Valo (Audi A7) SK
Škoda street: Pavel Hybler (Fabia RS) SK

Absolútni víťazi – Superfinále:
1. Jiří Pergl (AMS Nissan GTR Frankenstein) ČR
2. Ondrej Vasičák (Porsche 911 turbo) SK

MOTOCYKLE:
M1: Stefan Klampfer (drag kart) AUT
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) SK
M3: Radovan Mačai (Kawasaki ZX10R) SK
M4: Peter Baráth (Suzuki GSX-R) SK
M5: Peter Seebacher (BMW S1000RR nitro) AUT

Najlepšie časy na 402m:
Autá: Jiří Pergl (1700hp Nissan GTR) 8,973@276km/h
Motocykle: Peter Herc (380hp GSX-R 1000 nitro drag)  8,449@280km/h

1km topspeed race:
1. Jiří Pergl (AMS Nissan GTR Frankenstein) 343km/h
2. Ondrej Vasičák (Porsche 911 turbo) 289km/h
3. Adrián Suja (Ferrari 488 GTB) 270km/h

Posledné kolo šampionátu sa odjazdí 1.septembra na Slovakia Ringu
komplet výsledky:

Výsledky POWER FEST

31.júl, letisko Trenčín

Šprinty na 402m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá PROFI:
P1: Ivan Cích (Seat Ibiza turbo) SK
P2: Rado Nemček (Smart Kawasaki) SK
P3: Jiří Pergl (AMS Nissan GTR Frankenstein) ČR
P4: Eötvös (Š1000MB 2.5VTEC) SK
P5: Ľuboš Čelin (BMW 130xD) SK

Autá STREET:
S0: Igor Šťavina (Škoda 120) SK
S1: Martin Adame (Honda Civic) SK
S2: Rudolf Grešo (Fiat Uno turbo) SK
S3: Roman Luptovský (VW Golf GTI turbo) SK
S4: Matej Farkaš (Audi 90 Quatro) SK
S5: Zsolt Jóba (Nissan GTR) SK
S6: Branislav Hudeček (VW Golf 4 TDi) SK
S7: Denis Drábik (BMW 550d) SK
Škoda street: Romana Jobová (Superb 2.0 TSI 4×4) SK

Absolútni víťazi – Superfinále:
1. Jiří Pergl (AMS Nissan GTR Frankenstein) ČR
2. Demeter Róbert (Audi S4) HU
3. Zsolt Jóba (Nissan GTR) SK

MOTOCYKLE:
M1: Kateřina Dostálová (Suzuki GSX-R 600) ČR
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) SK
M3: Július Vágó (Suzuki GSX-R 1000) SK
M4: Peter Baráth (Suzuki) SK
M5: Peter Herc (GSX-R 1000 nitro) SK

Najlepšie časy na 402m:
Autá: Jiří Pergl (1700hp Nissan GTR) 8,963@273km/h
Motocykle: Peter Herc (380hp GSX-R 1000 nitro drag)  8,508@274km/h

1km topspeed race:
1. Zsolt Jóba (Nissan GTR) 316km/h
2. Radek Marvaň (Nissan GTR) 287km/h
3. Ondrej Vasičák (Porsche 911 turbo) 284km/h

Štvrté kolo šampionátu sa odjazdí 21.augusta na letisku v Trenčíne – FB EVENT
komplet výsledky:

Výsledky Teatro POWER FEST 2021

3.júl, letisko Boľkovce

Druhý závod Majstrovstiev Slovenskej republiky v šprintoch áut a motocyklov (SAMŠ) zaradený aj do maďarského kalendára a tiež do seriálu Slovenskej motocyklovej federácie prilákal 117 šprintérov zo štyroch krajín.

Výsledky šprintov na 201m (víťazi v jednotlivých kategóriách):
Autá PROFI:
P1: Boris Ješo (Honda Civic turbo) SK
P2: Rado Nemček (Smart Kawasaki) SK
P3: Pató László (Volvo S60R) HU
P4: Peter Pap (VW Golf 2 VR6) SK

Autá STREET:
S0: Igor Šťavina (Škoda 120) SK
S1: Ladislav Egyed (Honda Civic) SK
S2: Rudolf Grešo (Fiat Uno turbo) SK
S3: Roman Luptovský (VW Golf GTI turbo) SK
S4: Czmorek Zoltán (Mitsubishi Lancer EVO) HU
S5: Ján Závodný (Audi S8) SK
S6: Pavel Hibler (Škoda Fabia RS) SKS7: Ľuboš Čelin (BMW 1) SK
Škoda street: Romana Jobová (Superb 2.0 TSI 4×4) SK

Absolútni víťazi:
1. Pató László (Volvo S60R) HU
2. Zsolt Jóba (Nissan GTR) SK
3. Ján Závodný (Audi S8) SK

Abarth 500 Cup:
1. Pavel Ďurkove, 2.Gabo Nagy, 3.Zuzana Šteffeková

MOTOCYKLE:
M1: Domokosné Vivien (Suzuki GSX-R 600) HU
M2: Ondrej Cerovský (Suzuki GSX-R 750) SK
M3: Radovan Mačai (Yamaha R1) SK
M4: Peter Baráth (Suzuki) SK
M5: Stano Poživenec (Hayabusa turbo) SK

Najlepšie časy na 201m:
Autá: Zsolt Jóba (1000+hp Nissan GTR) 6,453@197km/h
Motocykle: Peter Herc (GSX-R 1000 nitro drag)  5,954@210km/h

Tretie kolo šampionátu sa odjazdí 31.júla na letisku v Trenčíne – FB EVENT

komplet výsledky:

DRAG WARS HU vs .SK

Výsledky 1.kola MSR v šprintoch áut a motocyklov

Prvé kolo šampionátu sa odjazdilo 5.6. na letisku Kiskunlacháza v rámci spoločného majstráka. Jazdci sa mohli registrovať do oboch závodov alebo do jedného z národných kôl – do slovenského sa zapísalo 39 pretekárov. Finálové jazdy v rámci slovenského závodu sa nejazdili, výsledky a bodovanie bolo určené na základe kvalifikačných výsledkov – násobených koeficientom 2, ku ktorým sa prirátali navyše body za časové rekordy.

Výsledky – víťazi kategórií:
Autá trieda PROFI:
P2: Rado Nemček (Smart) SK
P3: Pató László (Volvo S60R) HU
P4: Monika Weisová (Honda Civic) SK
P5: Branislav Hudeček (VW Golf II) SK
Autá trieda STREET:
S0: Igor Šťavina (Škoda 120) SK
S1: Ladislav Takács (Honda CRX) SK
S2: Rudolf Grešo (Fiat Uno turbo) SK
S4: Martin Krajči (Audi S6) SK
S5: Zsolt Jóba (Nissan GTR) SK
S6: Branislav Hudeček (VW Golf IV) SK
S7: Denis Drábik (BMW M550d) SK
MOTOCYKLE:
M1: Nikolas Sajdák (Honda) SK
M2: Obreczány Zoltán (Suzuki) HU
M3: Radovan Mačai (Yamaha R1) SK
M4: Peter Baráth (Suzuki) SK
M5: Stano Poživenec (Hayabusa turbo) SK

Najlepší čas na 402m v rámci jazdcov slovenského závodu:
Autá: Zsolt Jóba (Nissan GTR) 9,411@244km/h – NOVÝ SLOVENSKÝ STREETOVÝ REKORD
Motocykle: Stano Poživenec (Hayabusa turbo) 8,07@276km/h

Absolútne najlepší čas pretekov:
Révhelyi Péter (Top dragster) 6,624@327km/h – NOVÝ ABSOLÚTNY MAĎARSKÝ REKORD

výsledky:

Druhý závod sezóny 2021:  3.7. Teatro POWER FEST letisko Boľkove pri Lučenci

Slovenský šprintérsky šampionát 2021

Slovenská šprintérska asociácia pozýva všetkých priaznivcov drag racingu na 17.ročník šampionátu v kategóriách: Automobily STREET, Automobily PROFI a Motocykle.

Na sezónu 2021 nedošlo k zmenám v kategorizácii ani v technických predpisoch, týkajúcich sa tak automobilov ako i motocyklov. Všetky predpisy, pravidlá ako aj aktuálne platnú kategorizáciu nájdete v sekcii Informácie.

Naďalej platí:
– celoročná licencia je udeľovaná SAMŠ-om podľa všeobecných podmienok (viac info)
– v priebehu roka bude paralelne vyhodnocovaný šampionát Dragracing (pretekári s a bez celoročnej licencie SAMŠ ) a šampionát MSR (pretekári s celoročnou licenciou SAMŠ)
– používanie prilby pre pretekárov Autá Street povinné iba pri dosiahnutí časových limitov 11s (402m) alebo 7,0s (201m)

Napriek zaradeniu pretekov šampionátu do kalendára SAMŠ nevzniká povinnosť testovania športových vozidiel. Celoročná licencia jazdca SAMŠ povinná tiež nie je, na každých pretekoch sa vydávajú jednodňové licencie. Prihlášky do jednotlivých pretekov naďalej netreba vopred posielať, všetko sa vybaví v mieste konania.

Čo sa týka samotného kalendára, kvôli pandemickej situácii a nevyspytateľným vládnym nariadeniam ho treba brať ako informatívny a po vlaňajšej skúsenosti môže počas sezóny dôjsť k jeho priebežnej aktualizácii. Prosíme preto každého sledovať našu webovú a facebookovú stránku!

KALENDÁR PRETEKOV MSR 2021:
5.jún – letisko Kiskunlacháza:
DRAG WARS HU vs.SK
šprinty na 402m – maďarský + slovenský majstrák
3.júl – letisko Boľkovce: TEATRO Power fest – DRAG WARS SK vs.HU
šprinty na 201m, slovenský + maďarský majstrák, motokaskadérska show, show & shine, Audio cup Slovakia, cabrio meeting, Abarth zraz & sprint cup
31.júl – letisko Trenčín: Power fest
šprinty na 402m, 1km Vmax, MotoTV show, show & shine, Audio cup Slovakia, Honda meeting
21.august – letisko Trenčín:
  Power fest – DRAG WARS SK vs.CZ                                      
šprinty na 402m, slovenský + český majstrák, US Car meeting, show & shine, Audio cup Slovakia
1.september – Slovakia Ring:
  3D-C PRO Power fest – DRAG, SLALOM & TUNING day                
šprinty na 201m, preteky v autoslalome, show&shine a meranie dB v paddocku, Subaru meeting


Aj v ročníku 2021 bude časomieru zabezpečovať profesionálne zariadene s tlačeným výstupom po každej jazde, automatizovanou štartovacou signalizáciou a veľkoplošnými displejmi.

Power fest „DRAG WARS SK vs. HU“

2.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov

V nedeľu 9.augusta sa na letisku v Trenčíne odjazdili preteky zaradené do slovenského aj maďarského šprintérskeho kalendára, tiež do majstrovstva Slovenskej motocyklovej federácie, do ktorých sa celkovo zaregistrovalo 121 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Poľska,Maďarska a Rakúska.

Výsledky šprintov na 402m:
Autá trieda PROFI:
P1: 1.Milan Šovčík (Honda Civic turbo) PL, 2.Michal Lachowski (Seat Leon Cupra R) PL
P2: 1.Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) SK, 2.Schuster Zoltán (Audi A3 1.8 turbo) HU
P3: 1.Tibor Krajči (Nissan GTR) SK, 2.Pató László (Volvo S60R) HU
P4: 1.Rado Nemček (Smart Kawasaki) SK, 2.Mário Polák (Opel Corsa) SK, 3.Boris Papaj (Audi S2 V12) SK
P5: 1.Lukáš Pacík (Audi A3 TDi) CZ, 2.Braňo Hudeček (VW Golf TDi 4×4) SK, 3.Peter Laš (Škoda Fabia 4×4 TDi) SK

Autá trieda STREET:
S0: 1.Igor Šťavina (Škoda 120) SK, 2.Peter Valent (Škoda 120) SK, 3.Andreas Füzek (Škoda 105) SK
S1: 1.Martin Adame (Honda Civic) SK, 2. Marián Jaroš (Honda Civic) SK, 3.Peter Mička (Honda Civic) SK
S2: 1.Viliam Hospodár (Fiat Punto turbo) SK, 2.Stanislav Šimiček (Hyundai Genesis) CZ, 3.Kamil Martinček (BMW 330) SK
S3: 1.Damian Daga (Seat Leon Cupra) PL, 2.Štefan Holakovský (Honda Civic turbo), 3.Rastislav Kacír (BMW) SK
S4: 1.Martin Šimočko (VW Golf R) SK, 2.Adrián Suja (Audi RS3) SK, 3.Peter Čižmárik (Porsche 911 GTS) SK
S5: 1.Zsolt Jóba (Nissan GTR) SK, 2.Ondrej Vasičák (Porsche 911 turbo) SK, 3. Radek Marvan (Nissan GTR) CZ
S6: 1.Branislav Hudeček (VW Golf TDi) SK, 2.Tomáš Lupták (Seat Leon TDi) SK, 3.Pavel Hibler (Škoda Fabia RS) SK
S7: 1.Denis Drábik (BMW 550d) SK, 2.Michal Gécy (Leon TDi nitro) SK, 3.Adrián Suja (BMW 750d) SK

MOTOCYKLE:
M1: 1.Peter Kočiš (Kawasaki) SK, 2.Jozef Horváth (Suzuki GSXR600), 3.Sigi Sarnig (Kobra drag kart) AUT
M2: 1.Ladislav Litavský (Honda) SK, 2.Ján Seko (GSX-R 750) SK, 3.Samuel Vaňo (GSX-R 750) SK
M3: 1.Radovan Mačai (Kawasaki ZX10R) SK, 2.Július Vágó (GSX-R 1000) SK, 3. Dávid Németh (Yamaha R1) SK
M4: 1.Štefan Szabó (Kawasaki ZZR1400) SK, 2. Peter Baráth (Suzuki GSX-R) SK, 3. Anna Bak (Yamaha) PL
M5: 1.Stano Poživenec (Hayabusa turbo) SK, 2.Peter Herc (GSX-R nitro) SK, 3.Pawel Ratajczak (Hayabusa turbo) PL

SUPERFINAL:
1. Zsolt Jóba (Nissan GTR) SK
2. Radek Marvan (Nissan GTR) CZ
3. Ondrej Vasičák (Porsche 911 turbo) SK

Najlepšie časy na 402m:
Autá: Siklósi István (top dragster) 7,736@284km/h
Motocykle: Stano Poživenec (Hayabusa turbo)  8,491@276km/h

V-Max 1km:
1.Zsolt Jóba (Nissan GTR) 312km/h, 2.Radek Marvan (Nissan GTR) 302km/h, 3. Ondrej Vasičák (Porsche 911 turbo) 299km/h

Power fest „DRAG WARS SK vs.CZ“

1.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov

V sobotu 25.júla sa na letisku v Trenčíne odjazdili preteky zaradené do slovenského aj českého národného šprintérskeho kalendára, tiež do majstrovstva Slovenskej motocyklovej federácie, do ktorých sa celkovo zaregistrovalo 165 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Poľska a Rakúska. Kvôli nepriazni počasia sa finálové jazdy áut museli zrušiť – výsledky boli určené na základe kvalifikačných časov, v rámci ktorých sa zrušila povinnosť dvoch absolvovaných jázd.

Výsledky šprintov na 402m:
Autá trieda PROFI:
P1: 1. Pawel Grelich (VW Golf turbo) PL, 2.Kwoczala Sylwester (Fiat Seicento turbo) PL, 3.Michal Lizak (Fiat Seicento turbo) PL
P3: 1.Wojcziech Mucha (Toyota Supra turbo) PL, 2.Tibor Krajči (Audi S6 turbo) SK, 3.Viktor Bramlik (Audi TT RS) CZ
P4: 1.Bartosz Nowak (Pontiac Grand Prix) PL, 2. Monika Weisová (Honda Civic) SK, 3.Tomáš Vetor (Honda Civic) SK
P5: 1.Braňo Hudeček (VW Golf TDi 4×4) SK, 2.Tomáš Klein (Pontiac Fiero TDi) CZ, 3. Peter Laš (Škoda Fabia 4×4 TDi) SK

Autá trieda STREET:
S0: 1.Igor Šťavina (Škoda 120) SK, 2.Peter Valent (Škoda 120) SK, 3.Dalibor Hutník (Škoda 110R) SK
S1: 1.Lukáš Jíša (Honda Civic) CZ, 2.Ladislav Egyed (Honda Civic) SK, 3.Marián Jaroš (Honda Civic) SK
S2: 1.Michal Kudláč (Honda Civic turbo) SK, 2.Kamil Martinček (BMW 330) SK, 3.Juraj Lokšík (Honda CRX) CZ
S3: 1.Rudolf Nowák (Fiat Coupe) CZ, 2. Maroš Gonda (Alfa Romeo 4C) SK, 3.Damian Daga (Seat Leon Cupra) PL
S4: 1.Ivan Šoltýs (Porsche GT2 RS) SK, 2. Adrián Suja (Audi RS3) SK, 3.Elzbieta Szczyrbowska (BMW 3 turbo) PL
S5: 1. Zsolt Jóba (Nissan GTR) SK, 2.Ondrej Vasičák (Porsche 911 turbo) SK, 3. Ivan Šoltýs (BMW M5) SK
S6: 1. Branislav Hudeček (VW Golf TDi) SK, 2.Jiří Jaňour (VW Lupo TDi) CZ, 3.Tomáš Sedláček (VW Bora) CZ
S7: 1. Adrián Suja (BMW 750d) SK, 2. Michal Gécy (Leon TDi nitro) SK, 3. Ján Koščák (BMW X5) SK

MOTOCYKLE:
M1: 1.Petr Novák (Yamaha R6) CZ, 2. Peter Kočiš (Kawasaki) SK, 3.Jiří Kafka (Kawasaki) CZ
M2: 1. Ján Seko (GSX-R 750) SK, 2. Ladislav Litavský (Honda) SK, 3.Zdenko Zajac (Honda) SK
M3: 1.Radovan Mačai (Kawasaki ZX10R) SK, 2. Dávid Németh (Yamaha R1) SK, 3.Jaroslav Špaček (GSX-R 1000) CZ
M4: 1.Peter Baráth (Suzuki GSX-R) SK, 2.Anna Bak PL
M5: 1.Peter Seebacher (BMW S1000 RR nitro) AUT, 2. Stano Poživenec (Hayabusa turbo) SK, 3. Miloš Bernátek (Suzuki 1300) CZ

Najlepšie časy na 402m:
Autá: Zsolt Jóba (1000hp Nissan GTR) 9,494@248km/h
Motocykle: Stano Poživenec (Hayabusa turbo)  8,385@280km/h

V-Max 1km:
1. Zsolt Jóba (Nissan GTR) 308km/h, 2. Ivan Šoltýs (Porsche GT2 RS) 288km/h, 3. Adrián Suja (Audi RS3) 263km/h

Pokračujeme 9.augusta opäť na letisku v Trenčíne spoločným slovensko-maďarským majstrákom

Koncoročné vyhlásenie výsledkov Slovenského šprintérskeho šampionátu 2019

sobota 26. október 2019 od 18.00

Tančiareň a pivovar Franz, Lučenec

Slávnostné odovzdanie trofejí jazdcom tried Autá Profi, Autá Street a Motocykle, umiestneným na prvý troch priečkach kategórií šampionátu SŠA (jazdci s celoročnou licenciou SAMŠ a jazdci bez licencie), sa uskutoční v sobotu 26.10 o 18.00 v Pivovare Franz. Pre jazdcov a ich doprovod bude pripravená večera a zabezpečený bezplatný nocľah pre 2 osoby (podmienené potvrdením prenocovania) v Hoteli Pelikán Lučenec. Po vyhlásení výsledkov sa uskutoční rozprava o zmenách pravidiel na sezónu 2020 a after party formou uzavretej spoločnosti.

Zoznam ocenených pretekárov:
Autá trieda PROFI:

P1: 1. Milan Šovčík, 2. Roman Luptovský, 3. Patrik Mihalčíny
P2: 1. Tomáš Polonec, 2. Boris Papaj
P3: 1. Martin Prokop, 2. Rudolf Nowák, 3. Erik Frgal
P4: 1. Monika Weisová, 2. Rado Nemček, 3. Mário Polák
P5: 1. Braňo Hudeček, 2. Hegyi Béla, 3. Tomáš Maceják

Autá trieda STREET:
S0: 1. Tomáš Drexler, 2. Andrej Rýs, 3. Dalibor Hutník
S1: 1. Gabriel Diškant, 2. Juraj Holečko, 3. Michaela Depešová
S2: 1. Viliam Hospodár
S3: 1. Rudolf Nowák, 2. Sven Vitáloš, 3. Marek Filkus
S4: 1. Martin Krajči, 2. Adrián Suja, 3. Peter Čižmárik
S5: 1. Ján Banas, 2. Zsolt Jóba, 3. Denis Suja
S6: 1. Branislav Hudeček, 2. Tomáš Ľupták, 3. Tomáš Vavro
S7: 1. Andrej Košarišťan, 2. Peter Šedivý, 3. Nenad Veljkovič Mayer

Absolútni víťaz AUTÁ:
1. Tomáš Polonec, 2. Zsolt Jóba, 3. Ján Banas

MOTOCYKLE:
M1: 1. Zuzana Havranová, 2. Danka Vašková
M2: 1. Ondrej Cerovský, 2. Ján Seko, 3. Stanislav Plachý
M3: 1. Radovan Mačai, 2. Viliam Pető, 3. Július Vágó
M4: 1. Štefan Szabó, 2. Peter Baráth, 3. Ondrej Cerovský
M5: 1. Peter Herc, 2. Stano Poživenec, 3. Peter Sebacher

V kategóriách, kde sú len jeden alebo dvaja ocenení, ostatní pretekári nebodovali na min.3 závodoch.

Národné rekordy sa v r.2019 nevylepšili:
Národný rekord Autá Profi 402m: Jozef Minárik (Impala V8 biturbo) 8,252@258 km/h
Národný rekord Autá Street 402m: Erik Fehér (Nissan Skyline) 9,774@234km/h
Národný rekord Motocykle 402m: Stanislav Poživenec (Hayabusa turbo) 7,940@298km/h

adresa dejiskawww.tanciarenapivovar.sk/contact
adresa hotela: www.hotelpelikan.sk/kontakt

Power fest „DRAG WARS SK vs.CZ“ 2019

24. august 2019

Letisko Trenčín

5.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov

V sobotu 24.augusta sa na letisku v Trenčíne odjazdili preteky zaradené do slovenského aj českého národného šprintérskeho kalendára, tiež do majstrovstva Slovenskej motocyklovej federácie, do ktorých sa celkovo zaregistrovalo 133 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Poľska, Maďarska a Rakúska.

Výsledky šprintov na 402m:
Autá trieda PROFI:
P1: 1.Dawid Lamik (Opel Corsa turbo) PL, 2.Pawel Grelich (VW Golf turbo) PL, 3.Milan Šovčík (Honda Civic turbo) SK
P2: 1.Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) SK, 2.Peter Gaľ (Nissan 200SX) SK, 3.Mário Jankech (Nissan 200SX) SK
P3: 1.Erik Frgal (BMW E36 turbo) SK, 2.Elžbieta Szczyrbowska (BMW E46 turbo) PL, 3.Rudolf Nowák (Audi S4) CZ
P4: 1.Rado Nemček (Smart Kawasaki) SK, 2. Monika Weisová (Honda Civic) SK, 3.Simon Vitáloš (VW Golf) SK
P5: 1.Hegyi Béla (VW Golf TDi) HU, 2.Jiří Mazák (VW Golf TDi) CZ, 3. Tomáš Maceják (Seat Leon TDi) SK

Autá trieda STREET:
S0: 1.Tomáš Drexler (Š. Favorit) CZ, 2.Dalibor Hutník (Škoda 110R) SK, 3. Andrej Rýs (Š.Rapid) SK
S1: 1.Gabriel Diškant (Honda Civic) SK, 2.Marián Jaroš (Honda Civic) SK, 3.Juraj Holečko (Seat Ibiza) SK
S2: 1.Stanislav Šimiček (Hyundai Genesis) CZ, 2.Kamil Martinček (BMW 330) SK, 3.Samuel Chupáč (BMW 330) SK
S3: 1.Rudolf Nowák (Fiat Coupe) CZ, 2. Sven Vitáloš (Toyota MR2 turbo) SK, 3.Marek Filkus (VW Golf R) SK
S4: 1.Martin Krajči (Audi S6) SK, 2.Peter Čižmárik (Porsche 911 GTS) PL, 3.Adrián Suja (Ferrari 488 GTB) SK
S5: 1.Ján Banas (Nissan GTR) SK, 2.Zsolt Jóba (Nissan GTR) SK, 3.Denis Suja (Nissan GTR) SK
S6: 1.Tomáš Lupták (Seat Leon TDi) SK, 2.Branislav Hudeček (VW Golf TDi) SK, 3.Gustáv Loška (Seat Ibiza TDi) SK
S7: 1.Nikola Kalinová (Audi S7) CZ, 2.Nenad Veljkovič (BMW 530d) AUT, 3.Andrej Košarišťan (Seat Leon TDi) SK

Superfinal Autá:
1. Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) SK, 2. Dawid Lamik (Opel Corsa turbo) PL, 3.Jiří Pergl (Nissan GTR) CZ

MOTOCYKLE:
M1: 1.Petr Novák (Yamaha R6) CZ, 2.Zuzana Havranová (Yamaha R6) SK, 3.Peter Kočiš (Kawasaki) SK
M2: 1.Ondrej Cerovský (GSX-R 750) SK, 2.Ján Seko (GSX-R 750) SK, 3.Stanislav Plachý (GSX-R 750) SK
M3: 1.Radovan Mačai (Yamaha R1) SK, 2.Jaroslav Špaček (GSX-R 1000) CZ, 3. Viliam Peto (GSX-R1000) SK
M4: 1.Štefan Szabó (Kawasaki ZX14R) SK, 2.Ondrej Cerovský (Kawasaki ZX10R) SK, 3.Peter Baráth (Suzuki GSX-R) SK
M5: 1.Peter Seebacher (BMW S1000 RR) AUT, 2.Peter Herc (GSX-R 1000) SK, 3. Stano Poživenec (Hayabusa turbo) SK

Najlepšie časy na 402m:
Autá: Jiří Pergl (1300hp Nissan GTR AMS) 9,177@254km/h
Motocykle: Peter Herc (Suzuki GSX-R 1000 nitro) 8,492@273km/h

výsledky: