Power fest „DRAG WARS SK vs. HU“

2.kolo slovenského šprintérskeho šampionátu áut a motocyklov

V nedeľu 9.augusta sa na letisku v Trenčíne odjazdili preteky zaradené do slovenského aj maďarského šprintérskeho kalendára, tiež do majstrovstva Slovenskej motocyklovej federácie, do ktorých sa celkovo zaregistrovalo 121 pretekárov zo Slovenska, Čiech, Poľska,Maďarska a Rakúska.

Výsledky šprintov na 402m:
Autá trieda PROFI:
P1: 1.Milan Šovčík (Honda Civic turbo) PL, 2.Michal Lachowski (Seat Leon Cupra R) PL
P2: 1.Tomáš Polonec (Fiat 127 turbo) SK, 2.Schuster Zoltán (Audi A3 1.8 turbo) HU
P3: 1.Tibor Krajči (Nissan GTR) SK, 2.Pató László (Volvo S60R) HU
P4: 1.Rado Nemček (Smart Kawasaki) SK, 2.Mário Polák (Opel Corsa) SK, 3.Boris Papaj (Audi S2 V12) SK
P5: 1.Lukáš Pacík (Audi A3 TDi) CZ, 2.Braňo Hudeček (VW Golf TDi 4×4) SK, 3.Peter Laš (Škoda Fabia 4×4 TDi) SK

Autá trieda STREET:
S0: 1.Igor Šťavina (Škoda 120) SK, 2.Peter Valent (Škoda 120) SK, 3.Andreas Füzek (Škoda 105) SK
S1: 1.Martin Adame (Honda Civic) SK, 2. Marián Jaroš (Honda Civic) SK, 3.Peter Mička (Honda Civic) SK
S2: 1.Viliam Hospodár (Fiat Punto turbo) SK, 2.Stanislav Šimiček (Hyundai Genesis) CZ, 3.Kamil Martinček (BMW 330) SK
S3: 1.Damian Daga (Seat Leon Cupra) PL, 2.Štefan Holakovský (Honda Civic turbo), 3.Rastislav Kacír (BMW) SK
S4: 1.Martin Šimečko (VW Golf R) SK, 2.Adrián Suja (Audi RS3) SK, 3.Peter Čižmárik (Porsche 911 GTS) SK
S5: 1.Zsolt Jóba (Nissan GTR) SK, 2.Ondrej Vasičák (Porsche 911 turbo) SK, 3. Radek Marvan (Nissan GTR) CZ
S6: 1.Branislav Hudeček (VW Golf TDi) SK, 2.Tomáš Lupták (Seat Leon TDi) SK, 3.Pavel Hibler (Škoda Fabia RS) SK
S7: 1.Denis Drábik (BMW 550d) SK, 2.Michal Gécy (Leon TDi nitro) SK, 3.Adrián Suja (BMW 750d) SK

MOTOCYKLE:
M1: 1.Peter Kočiš (Kawasaki) SK, 2.Jozef Horváth (Suzuki GSXR600), 3.Sigi Sarnig (Kobra drag kart) AUT
M2: 1.Ladislav Litavský (Honda) SK, 2.Ján Seko (GSX-R 750) SK, 3.Samuel Vaňo (GSX-R 750) SK
M3: 1.Radovan Mačai (Kawasaki ZX10R) SK, 2.Július Vágó (GSX-R 1000) SK, 3. Dávid Németh (Yamaha R1) SK
M4: 1.Štefan Szabó (Kawasaki ZZR1400) SK, 2. Peter Baráth (Suzuki GSX-R) SK, 3. Anna Bak (Yamaha) PL
M5: 1.Stano Poživenec (Hayabusa turbo) SK, 2.Peter Herc (GSX-R nitro) SK, 3.Pawel Ratajczak (Hayabusa turbo) PL

SUPERFINAL:
1. Zsolt Jóba (Nissan GTR) SK
2. Radek Marvan (Nissan GTR) CZ
3. Ondrej Vasičák (Porsche 911 turbo) SK

Najlepšie časy na 402m:
Autá: Siklósi István (top dragster) 7,736@284km/h
Motocykle: Stano Poživenec (Hayabusa turbo)  8,491@276km/h

V-Max 1km:
1.Zsolt Jóba (Nissan GTR) 312km/h, 2.Radek Marvan (Nissan GTR) 302km/h, 3. Ondrej Vasičák (Porsche 911 turbo) 299km/h